Serwis centrumzyciairodziny.org używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Rozumiem Polityka Cookies .

Polityka prorodzinna w samorządzie

Podczas otwartego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, które odbyło się 7.12.2016 w Sejmie RP, została omówiona polityka prorodzinna w samorządzie oraz zostało zaprezentowane Vademecum Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Na posiedzenie licznie przybyli samorządowcy z całej Polski. Spotkaniu przewodniczył poseł Piotr Uściński. Oprócz niego głos zabrali współautorzy publikacji Vademecum Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Książka została wydana przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Publikacja pozwala zrozumieć, na czym powinna polegać polityka rodzinna i jaka powinna być w niej rola samorządów. Daje wiedzę dotyczącą uwarunkowań prawnych polityki prorodzinnej. Pokazuje i opisuje dobre, konkretne przykłady zadań z zakresu polityki prorodzinnej, realizowane przez samorządy w Polsce. Przedstawia także dobre wzorce z innych państw.

Publikację można zamówić na stronie: http://www.czir.org/vademecum.html

Newsletter